Znakování dětí

Znaková řeč pro slyšící děti vám umožní dorozumět se s vaším dítětem dříve, než umí mluvit. Děti totiž zvládnou ručičkama vyjádřit pojem mnohem dříve, než to dokáží pomocí hlasivek.

Znakování s dětmi přináší mnohý užitek:

  • Dítě bývá mnohem spokojenější a méně se vzteká a pláče, protože dokáže sdělit, co by chtělo, a tím u něj nevzniká tolik frustrace v situacích, kdy ví, co chce, ale nedokáže to ještě říct.
  • Znakování zvyšuje sebevědomí rodičům i dětem.
  • Urychluje vývoj řeči, znakující děti dosahují nadprůměrných komunikačních schopností.
  • Přináší spoustu radosti a krásných chvil rodičům i dětem.
  • Umožňuje rodičům vidět do vnitřního světa jejich malého dítěte, vědět, na co zrovna myslí, co ho zaujalo, co by si přálo.
  • Posiluje vztah mezi rodičem a dítětem.

Součástí kurzu je mnoho užitečných videoukázek s názornými příklady znakování.

Pro koho je kurz určen

Pro těhotné a pro všechny maminky a tatínky dětí, které zatím nemají slovní zásobu větší než 50 slov (přibližně děti do 18ti měsíců).

Pro koho kurz není určen

Kurz není určen rodičům, kteří očekávájí od svých dětí podání výkonu. U znakování, tak jak jej prezentujeme my v našich kurzech, nejde o to, aby umělo dítě něco navíc, než děti ze sousedství, ani není cílem, aby úspěšně znakující dítě bylo trofejí v šikovnosti rodičů. Jde především o lásku, vzájemnou komunikaci, pohodu dítěte a jeho bezpodmínečné přijetí za všech okolností.

Kurzy povede

Alena Klečková

Forma kurzu

Nejsme zastánci dlouhého modelu s mnoha lekcemi. Časté dojíždění s dítětem na přesnou hodinu je pro maminky nepohodlné - nemusí se to shodovat s režimem a momentální náladou dítěte. Tyto stresy jsou zbytečné, protože Vás vše podstatné OPRAVDU dokážeme naučit i v jedné lekci (150 minut s přestávkou). Základem úspěchu není to, aby dítě 10 x navštěvovalo skupinku, ve které znakují všichni se všemi anebo s lektorkou, ale abychom cíleně naučili rodiče, jak s děťátkem znakovat doma. Znakování neslouží pro sociální kontakt s ostatními, nýbrž pro komunikaci rodiče s dítětem a tento vztah podporujeme především. Důkladně Vás naučíme, jak správně znakovat, jak postupovat a jak využít přínosy znakování pro Vaši vzájemnou interakci. Větší počet setkání také zvyšuje cenu kurzu a my se domníváme, že to vskutku není nutné.

Cena

490,- Kč za celý kurz. Děťátko můžete vzít, pochopitelně, sebou.
KURZ NELZE PLATIT KARTOU, POUZE V HOTOVOSTI.

Online rezervace kurzu

Vaši rezervaci je možné stornovat maximálně 3 dny před začátkem kurzu.

Jak funguje rezervace? Nejčastější dotazy ohledně rezervace.

ZačátekČasCenaVolných míst
Středa 14.10.2020
Alena Klečková
16:00490 Kč9 / 12Rezervovat
Středa 9.12.2020
Alena Klečková
16:00490 Kč12 / 12Rezervovat

Nahoru