SETKÁNÍ CÍSAŘOVEN s Lenkou Strakovou

Jsi žena, která porodila své dítě císařským řezem? Trápí Tě to a cítíš se svou bolestí sama? Možná právě pro Tebe je tady toto setkání, na kterém se budeš mít možnost potkat s dalšími ženami ve stejné situaci jako Ty, které také své dítě porodily císařským řezem.

Potřebuješ odpovědi na své otázky, které si kladeš pořád dokola a i když je vyslovíš nahlas, tak přijde jen obecná odpověď nebo bagatelizace nebo konstatování „že máš být ráda, že jsi živá Ty i dítě“ nebo dokonce obvinění, že si za to můžeš sama nebo se nikdo s odpovědí ani nezdržuje? Pak přijď mezi nás a jistě nějaké odpovědi najdeš. Ať už v příbězích druhých žen nebo ve zkušenostech duly, jistě tu pro Tebe bude něco, díky čemu se budeš moci posunout na své cestě dál.

Už nechceš jen bagatelizaci své bolesti, ale toužíš po možnosti v bezpečném prostředí vypovědět svou bolest, zmatenost, bezmoc či zlobu a být u toho pochopena, nerušena, respektována a povzbuzená? Pak právě pro Tebe je tady setkání císařoven!

Toužíš se připravit na další porod a chtěla bys rodit vaginálně jen nevíš úplně jak na to? Proto jsme tady, aby každá žena, která o to stojí, dostala informace o tom, jaké má možnosti, jaké jsou zkušenosti jiných a načerpala odvahu i naději do dalších kroků.

Chceš po císaři rodit vaginálně, ale máš strach a nevíš co s ním? Tvé okolí má strach, Tvůj lékař má strach a Ty nevíš jak se v tom zorientovat a co všem odpovídat? Pak si přijď mezi nás pro své odpovědi, pro odhodlání, naději, inspiraci a možná i nové kamarádky.

Nevíš jakou porodnici vybrat pro svůj další porod? Pak i pro Tebe je toto setkání, kde se jistě dozvíš nové informace k porodnicím ve Tvém okolí.

Chceš rodit přirozeně, ale limitují Tě požadavky lékaře či zařízení, ve kterém chceš rodit? Znáš skutečná rizika porodu po císařském řezu? A chceš se k tomu něco dozvědět? Tak i pro Tebe je toto naše setkání, kde se tyto informace můžeš dovědět.

Chceš se starat o svou jizvu a nevíš jak na to? Máš s ní potíže, bolí, tahá a nikde jsi nenašla pomoc? Pak přijď a naučíš se jednoduché cvičení s jizvou, které pomůže i Tobě stejně tak, jak pomohlo mnoha jiným ženám.

Jsi žena, která porodila vaginálně po císařském řezu? Chceš se rozdělit o svůj příběh a dodat odvahu jiným? Pak přijď mezi nás! Rády Tě mezi sebou přivítáme.

Pokud se Tě týká jen jedna záležitost z již popsaných, pak neváhej a rezervuj si své místo!

Kapacita bude omezena na 10 žen, aby se dostalo na všechny a bylo zachováno komornější prostředí.

Kdy a kde

3. března 2020 od 16:00 do 19:00 hod
v Centru pro těhotné a rodinu Majka, Hybešova 14, Brno

Setkáním vás provede Dula Lenka Straková 

Jsem úplně obyčejná žena z hor. Mám 3 děti – Michala, Markétu a Marii – které se narodili v letech 1996?1997, 1998. Dulím, protože jsem rodila velice snadno, ale zásahy lékařů to tak nějak komplikovaly a způsobily víc než bolavé vzpomínky na porod. V době, kdy jsem rodila nebyly žádné informace, ale teď už jsou, proto dulím, aby ženy věděly, že se mohou rozhodnout, že mají práva a možnosti a nemusí se stát obětmi systému a rutinních postupů.

U prvního porodu jsem byla v roce 2007 a od roku 2010 jsem členem ČAD. Certifikovaná dula jsem od roku 2011. Působím dnes už na celé Moravě. Doprovázím ženy od Prahy po Poprad v porodnicích od Vyškova po Ostravu ( Krnov, Vyškov, Ostrava, Opava, Šumperk, Olomouc, Přerov, Ústí nad Orlicí). Od roku 2016 se mezi mými klientkami začaly objevovat ženy po císařském řezu, které chtěly porodit další dítě vaginálně. Atmosféra v porodnicích byla v té době k těmto ženám více než nepřátelská, ale ony byly odhodlané a všechno vydržely a nakonec své dítě přes všechny nepřízně a překážky porodily přirozeně. V roce 2017 jsem doprovodila první  ženu pod 2 císařských řezech. V roce 2018 jsem doprovodila 7 žen po císaři a z nich 2 ženy po dvou a jednu po třech císařích. V roce 2019 jsem doprovodila 25 žen po císařském řezu a z nich bylo 9 žen po dvou císařích. Aniž bych to nějak plánovala, staly se ženy po císařském řezu mojí součástí. I když je péče o takovou ženu mnohem náročnější v celém průběhu spolupráce, mám tuto práci moc ráda a každá žena obohatí můj život. Jsem vděčná za každé setkání, které je plné odvahy a síly, ale také strachu a pochybností a pak zase nové odvahy a odhodlání. U žen po císařském řezu nikdo neví „jak to dopadne“, ale já věřím ženám, jejich síle a statečnosti. Každá vydrží mnohem víc, než si myslí. A i když se pokus nezdaří a žena porodí císařským řezem, už jí nikdo nikdy nevezme všechnu tu práci, kterou sama na sobě udělala. Nikdy se nevymaže cesta, kterou prošla. Všechno má svůj smysl, svůj čas, své místo. Nejsem záruka vaginálního porodu po císařském řezu, ale jsem člověk plný lásky a důvěry v ženu, s ochotou dát vše co mám a co umím těm, kdo to potřebují a chtějí porodit své další dítě tou nejpřirozenější cestou, která tady je – spodem. 

Více o lektorce: 
https://www.facebook.com/dulaLenkaStrakova/
https://dula-lenka.webnode.cz/

Nahoru