Problémy s otěhotněním

Přirozenou touhou každé z nás je být maminkou. Už jako malé jsme s pýchou tlačily svůj první kočárek a s pečlivostí se staraly o panenku uvnitř. A nyní, když už jsme velké, bychom tento svůj sen rády naplnily. Některým z nás, se této radosti dostane poměrně rychle, jiní se musejí snažit více a někteří z nás zůstávají i přes velkou snahu stále bezdětní. Častokrát nás potom zavalují pocity nenaplněnosti, nejistoty a množství nezodpovězených otázek. Někdy jednoduše netušíme, kde je vlastně chyba, co děláme špatně.

V dnešním přetechnizovaném světě se i na plodnost bohužel díváme jako na technologický postup. Vytrácí se nám přirozenost a víra v sebe samotné. Spíše než hledání příčiny v nám vlastních přirozených pochodech, které v našem těle běžně fungují a možná jsou jen dočasně oslabené nebo potlačené, řešíme situaci zbytečně unáhleným umělým oplodněním. Přitom někdy stačí opravdu málo - poznat, jak v mém těle fungují procesy spojené s plodností a napravit případné nesrovnalosti. A pokud funguje vše, jak má a přesto se nám nedaří, bývá častým důvodem nezdaru pouze špatné načasování snahy. Toto vše dokáže lehce vyřešit symptotermální metoda přirozeného plánování rodičovství, kterou Vás ráda naučím.

Společně se podíváme na to, kde by mohl být problém a naučíme se vyhodnocovat dny nejvhodnější pro početí. Někdy stačí jen možnost se s někým o svou starost podělit, dostat vysvětlení na to, co se s námi děje. Ráda si Vás vyslechnu a poradím. Diskrétnost je samozřejmostí.

Symptotermální metoda je metoda přirozeného plánování rodičovství, která je založena na principu dvojí kontroly. Ke stanovení plodného a neplodného období využíváme sledování a vyhodnocení nejméně 2 ukazatelů. Prvním ukazatelem je sledovaní některého z příznaků - symptomů. Jedná se buď o sledování změn hlenu děložního čípku nebo sledování změn na samotném děložním čípku. Druhým ukazatelem je teplotní příznak. Díky tomu je možné spolehlivě vymezit plodné a neplodné dny. Metoda je výhodná i v tom, že ji můžete využít nejen když se o děťátko snažíte, ale i tehdy, kdy se chcete těhotenství zodpovědně vyhnout.


Cena poradenství:
individuální konzultace je 350,-/hodinu

Nahoru