JEDNODENNÍ SEMINÁŘ

       "Jemné hlazení a Motýlí masáže" pro Novorozeňátka

  Něžný dotek v prvních dnech po porodu znamená víc, než jakákoliv jiná péče. Naučíte se děťátko „číst dlaněmi“, cítit jeho vnitřní svět, podporovat vývoj nejenom na fyzické rovině, ale sytit i jeho emoční svět. Lásku, kterou věnujete svému děťátku, vám vrátí několikanásobně.

   Celodenní seminář je určen pro nastávající Maminky a Tatínky, ale je otevřen i pro Babičky a Dědečky. Naučíte se jemné komunikaci se svým nově narozeným Děťátkem pomoci vašich voňavých „kytičkových dlaní“ tak, abyste ji mohla využít čím dříve po porodu a podpořit nově vznikající spojení „zvenku“ i jeho vitální funkce zároveň. Postupně se naučíte Děťátko „číst dlaněmi“, cítit jeho vnitřní svět a lépe mu porozumět.

   Pravidelné hlazení pomáhá Novorozeňátku rychleji se vyrovnat s emocemi, které poznalo při cestě svého narození, a taky mu pomáhají uvolnit případná „napětí“. Intenzivní blízkost a něha Maminky i Tatínka a jejich doteky harmonicky ovlivňují jeho poporodní fyziologické procesy, působí velice blahodárně i na emoční, smyslové a energetické rovině a sytí jejich vzájemné pouto. 

   U maminky vzájemný tělesný kontakt podporuje také zvýšení tvorby hormonů, které přímo ovlivňují emoční vazby a které mají současně blahodárný vliv i na kojení. 

   Miminku tyto doteky dodávají pocit jistoty a bezpečí. Teplo v hladících dlaních jej nejen prohřívá, ale pomáhá mu uvolnit i případné napětí v tělíčku. Teplem svých dlaní také podpoříte jeho životní energii, co je především v prvních dnech po narození hodně důležité.Novorozeňátka jsou po porodu ještě termolabilní a touto stimulaci mu můžete hodně pomoct a podpořit jej. Děťátko potřebuje energii a čas, aby se jeho tělíčko mohlo dále vyvíjet a postupně dovedlo samostatně víc a víc fungovat.

  Jemné hlazení Novorozeňátka a láskyplné objetí Růží.

   Podstatou Motýlích masáží je stimulovat a podpořit u Novorozeňátka směr proudění jeho životní vitální energie rovnoměrně v celém těle. Ukazujete mu tím i fyzické ohraničení jeho těla, tedy odkud až kam sahá, protože Miminko se po porodu se sebou teprve jen „seznamuje“ a potřebuje čím častěji zažívat zkušenost se svým tělem. Dokud bylo v bříšku v plodové vodě, vnímalo samo sebe úplně jinak, než jak se vnímá po narození v prostředí, kde působí zemská přitažlivost.Novorozeňátko se teprve všemu učí a zvyká si na nový svět mimo Maminčino lůno. 

   Celý čas je důležitá a nepostradatelná i Tatínkova přítomnost. Je nedílnou součástí vznikajícího pouta a vnáší do něj nový rozměr. Tatínkové přirozeně dovedou pečovat o Novorozeňátko hodně vnímavě a intuitivně. A vidět miminko šťastné a spokojené v náručí Tatínka je jedno z nejhezčích pohlazení srdce každé Maminky…

   I Babička či Dědeček se vydávají na svou novou životní cestu se svým vnoučátkem. Mají jedinečnou možnost si vše připomenout a uvidět, jak se mnohé jejich pohledy změnili a obdařit své vnoučátko svou vnitřní harmonii a hlubokou láskou.

   Novorozeňátka hlaďte výhradně přírodním olejem, který mu budete  jemňounce vmasírovávat do pokožky celého tělíčka. Velmi jemná Růže, přítomná v oleji, uvolňuje emoční i fyzické napětí, a je důležitá i pro Děťátka po předčasném porodu. Růže jemně objímá a na emoční rovině hladí především svou energii lásky. A hezky opečovává vzácné propojení Miminka s Maminkou a Tatínkem. 

 Lásku, kterou věnujete svému děťátku, vám vrátí několikanásobně…   

  •  Jemné doteky vyjadřují pocit lásky, něhy, jistoty a bezpečí
  • Podporují poporodní uvolnění se a poznávaní svého tělíčka
  •  Stimulují životní energii Miminka a fyziologické procesy po porodu
  • Motýlí masáže uvolňují napětí svalů na všech místech tělíčka
  • Podporují srdeční činnost, dýchání a trávení
  • Stimulují centrální nervovou soustavu i vývoj mozku  
  • Podporují celkovou životní energii děťátka i proudění energii tepla 
  • Emočně sytí a zahřívají vnitřní svět nově narozeného děťátka 
  • Vytvářejí vzájemné energetické propojení v rodině 
  • Emoční sladění hezky podporují  i  voňavé květové Esence 

Skladba semináře:

teoretická část, praktické ukázky a nácvik

Lektorka:            


Ing. Eva Kopasová

tel: 724 581 873

 

 

  Je pro mě potěšením přinášet nové pohledy, ukazovat nové cesty a možnosti. Již 12 let působím v oblasti porodnictví a cítím, že právě v období zrodu nového života a celého dění kolem něj je velice důležité přinášet nové přístupy, které jsou přirozené a podporují ženy v důvěru sebe sama a v moudrost přírody. A především ukázat nejenom ženám, ale i budoucím tatínkům léčivý dotek láskyplné dlaně a otevřít tak jemný způsob komunikace v rodině. Vedle aromaterapie, které se profesně věnuji 13 let, připravuji také nové květové esence, které budou významně pomáhat harmonizovat emoční svět ženy v období příchodu jejího miminka, ale i po něm a pomohou a podpoří celou rodinu. A nejenom na emoční, ale i na fyzické a psychické rovině. Sama vedu s velkou radostí semináře pro těhotné ženy, ale taky intenzivně spolupracuji i se soukromými porodními asistentkami, kterým ukazuji nové „neinvazivní“ přístupy v porodnictví a ty je učí své těhulky na svých kurzech. Je to nádherná a vzájemně obohacující cesta poznání. Těším se i veliké důvěře porodních asistentek a lékařů na porodních sálech a učím je, jako mohou pomoci aromaterapie a esencí pomoct rodícím ženám a podpořit tak přirozený příchod děťátka na svět. Je mým největším přáním podpořit maminky a tatínky spěchajících miminek, které přišli dřív, jako byl jejich čas. Je to o veliké naději, kterou mají rodiče ve svých dlaních a srdcích. Ukazuji jim způsob, jako se mohou dotýkat svých miminek v inkubátoru a podpořit je a léčit na cestě „náročnějšího“ vstupu do života, ale jak také komunikovat s nimi na dálku a důvěřovat jim, že všechno společně zvládnou …

  Své zkušenosti o léčivých dotecích jsem publikovala jako spoluautorka v odborné knize „Narodilo jsem se předčasně“ a připravuji i samostatnou knihu o jemných dotecích, Motýlích masážích a léčivých esencích ve vydavatelstvu Maitrea. A právě Toník Koláček a Maitrea mě na mé cestě významně podporují a pomáhají mi od začátku. Květové esence i kniha by měly uzřít světlo světa na podzim tohoto roku a začít si vytvářet svoji cestu pomoci a léčení dotekem i vůní …

Termínny seminářů:

12.11. 2016

vždy 10:00 - 17:30 hodin

Cena:

990,- Kč / 1.100,-Kč pro pár, nebo 1.290,- / 1.400,-Kč pro pár vč. startovacího balíčku 2 voňavých květových Esencí (za zvýhodněnou cenu 300,- Kč). Součástí semináře jsou materiály, které obsahují přednášky a přehled masáží, které se naučíte. Na místě bude také možnost zakoupit si obě voňavé květové Esence v hodnotě 460,- Kč a knihu „Motýlí masáže pro Novorozeňátka“.

Na místě bude také možnost zakoupit si obě voňavé květové Esence v hodnotě 460,- Kč.

Přihlášení:

, MT: 724 581 873

Platba:

Prosím platbu provést předem na účet převodem: Číslo účtu: 115-2162410247/0100. Variabilní symbol: datum ve tvaru DD.MM.ROK. Do zprávy pro příjemce uveďte: vaše jméno + Majka.

Počet míst:

13 těhotných žen, nebo max. 13 párů (do celkového počtu 26 míst)

Co si vzít s sebou?

panenku, lehkou přikrývku nebo šátek, pohodlné oblečení, psací potřeby a dobrou náladu

 

Právě vychází!!! - kniha Eve Kopasové

"Motýlí masáže pro novorozeňátka"

Kniha otevírá důležitý svět komunikace s novorozeňátky pomocí léčivých doteků, hlazení a Motýlích masáží ve spojení s květovými esencemi a přírodními masážními oleji. Jemné doteky a hlazení by se měly stát standardní péčí o novorozeňátka nejenom na odděleních šestinedělí, ale i na neonatologických odděleních pro předčasně narozené děti. Podobně by se hlazení dětí způsobem Motýlích masáží mělo stát součástí každodenní péče o nově narozené děti po příchodu domů z porodnice; čím dříve se začne, tím lépe nejenom pro samotná novorozeňátka, ale i pro celou rodinu. Motýlí masáže, jak ukazuje tato kniha, jsou totiž blahodárné nejenom pro jejich tělesný, smyslový a emoční vývoj, ale také podporují hluboké vazby v celé rodině, protože nedílnou součástí tohoto vzácného pouta se stávají i tatínkové či ostatní členové rodiny. Něžný dotek v prvních týdnech po porodu znamená víc než jakákoliv jiná péče. Naše dlaně jsou naším vzácným darem a dovedeme s nimi doslova léčit na těle i na Duši. A když se do nich ještě přidá voňavá květová esence, jsou to „kytičkové dlaně“, které opečovávají jemnou pokožku děťátka a sytí jeho emoční svět.

Vydejme se společně se svými dětmi na cestu porozumění, něhy a lásky. Nechejme své děti vyrůst ve vyrovnané a sebevědomé bytosti. Milujme je, hlaďme je a dotýkejme se jich, kdykoliv je to možné. Vnímejme jejich pocity, a vše, co od nás potřebují. Naučme se znát, kdo jsou oni a kdo jsme my. 


Nahoru