Trojrozměrné (3D) focení

Jistě jste si všimli, jakým je dnes trojrozměrný (3D) formát fenoménem. S veleúspěšným filmem Avatár se 3D formát začal aktivně šířit mezi lidi a vyzdvihl tak zájem o novinky ve světě techniky, přestože bylo možné 3D filmy shlédnout už před několika lety. Až nyní je však tento proud tak silný, až nyní je snahou mnoha jiných výrobců nabídnout i své výrobky ve vyšší 3D kvalitě. Máte k dispozici trojrozměrné televizory, 3D filmy, nově také trojrozměrné mobily a v našem fotoateliéru také trojrozměrné fotky.

Když jednou uvidíte efekt třetího rozměru, zjistíte, že fotky, jak je dosud znáte byly ploché a jednoduché. Je otázkou vývoje, kdy 3D fotky nahradí ty současné. Dle odhadů si naše děti budou prohlížet už jen 3D fotky, stejně jako dnes žádného mladého člověka nenapadne dát si pro poslech hudby do přehrávače kazetu. Možná proto, že už se ani magnetofony tolik nevyrábí. Docela automaticky je nahradili CD přehrávače a CD nosiče. Stejně tak, jak předtím kazety nahradili gramofonové desky. 3D formát, je formát budoucnosti.

Pokud tedy chcete dát svému děťátku do vínka fotky, kde je už od malička ve formátu, který bude v budoucnu běžným, aby jste zachytili jeho jedinečnost a krásu, jakým bylo, když bylo malé a to reálněji, než myslíte, neváhejte a nechejte ho vyfotit v 3D formátu. Takovéto fotky jsou prostorné, jakoby v pohybu a tak reálné, že to až vyráží dech. Těhotným ženám bříško vystupuje z fotky ven. Miminko jakoby stálo vedle Vás. Je úplné, kulaté, jak jej znáte a tak reálné. Už jen dát mu pusu. A tak si jej můžete zapamatovat a zachytit navěky. Ten čas už se totiž nikdy nevrátí. Ani čas těhotenství, ani dětství a tyto proměny můžete pro sebe zachytit reálněji, než si myslíte.

Pro ukázku těchto fotek mě můžete navštívit a shlédnout je živě. Pro prohlížení fotek, které jsou zde zobrazené je potřeba brýle pro 3D formát. Bohužel zatím nejsou proklikatelné, proto i kdybyste doma tyto brýle měli (třeba z nějaké trojrozměrné knihy), nevynikne pro malý rozměr fotek tento 3D formát naplno. V nejbližších dnech bude možné fotky rozkliknout a zvětšit. Prosíme o trpělivost. V případě zájmu mi napište a mohu Vám nějakou 3D fotografii pro ukázku poslat mailem.

Jak to u nás probíhá:

V našem ateliéru dbáme o pohodlí našich malých i velkých modelek a modelů. Na focení se nespěchá, proto máme pro každou rodinu vyhrazenou minimálně jednu hodinu. U větších balíčků i více. Máme tedy dostatek času pro navození dostatečné pohody a uvolněnosti. Mnozí lidé mají z profesionálního fotografa strach. Není se čemu divit, pokud jste dosud zažili pouze focení typu: „otočte hlavu doprava, ne to je moc, bradu níž, teď trošku víc, dobře a teď se usmívejte a buďte přirození“ U nás máte dostatek času na seznámení se s prostorem, na zpracování prvotního ostychu a po pár minutách už se budete cítit uvolněně a dobře. Proto chceme našim klientům věnovat minimálně hodinu a více. Malé děti potřebují ještě větší pocit bezpečí a jistoty než my dospělí. Jsou na toto nesmírně citlivé a my toto bereme na vědomí.

Jak se na focení připravit:

Vezměte si sebou oblečení, ve kterém se všichni cítíte příjemně, a které vám sluší, nejlépe více různých modelů, ať nemáte všechny fotografie ve stejném stylu. Maminka si může před fotografováním udělat základní make-up. Myslete však na to, že světla pohltí hodně barevnost, proto byste měla zvolit výraznější líčení, než jste zvyklé. Určitě si vezměte líčení i sebou. Z praxe vidíme, jak se hodně z dobře udělaného make-upu „ztratí“ cestou. Dobře vypadají výrazné šperky, zajímavé vzory na oblečení. Pokud se budete fotit s děťátkem anebo jako celá rodina, myslete na to, abyste vzájemně ladili. Zkrátka, v ateliéru je místa dost a proto se nebojte vzít sebou více modelů a doplňků, abyste měla z čeho vybírat. Důležité je se sladit buď do světlých anebo do tmavých barev. Jejich vzájemné kombinace není pro focení vždy vhodná. (například kombinace bílého trička a černých kalhot není vůbec vhodná, ale světlé kalhoty se světlým tričkem jsou výborné). My se v našem ateliéru vyhýbáme přeplácaným fotkám s množství rekvizit a různých kostýmů, soustředíme se na krásu dítěte a zachycení jeho osobnosti. Pokud byste však chtěli fotku něčím obohatit, vezměte dětem s sebou jejich oblíbenou hračku, anebo jakoukoliv rekvizitu se kterou byste chtěli mít své radosti na fotce zvěčněné.

Vezměte sebou více členů rodiny:

U fotografování malých dětí je přítomnost obou rodičů a starších sourozenců anebo i prarodičů obrovskou výhodou. Necháme děti se seznámit s prostorem, můžeme nejdříve vyfotit rodiče a děti se pak nenásilně zapojí do hry. Pokud však víte, že Vaše děti dlouho nevydrží spolupracovat, můžeme se přizpůsobit Vašemu pořadí a Vašim představám.

Jak se objednat:

Prohlídněte si naši nabídku jednotlivých balíčků fotek, promyslete, který balíček by byl pro Vás vhodný a objednejte si termín focení na telefonním čísle 774 115 128 anebo napsáním svých volných termínů na email

U objednávky nahlaste o jaký balíček fotek budete mít zájem, abychom věděli, jaký čas si pro Vás vyhradit.

Ceník

Balíček 1 1850 Kč

obsahuje 1 CD s fotkami pro prohlížení na monitoru (6 ks 3D fotografií + 24 ks 2D fotografií) a 6 tištěných 3D fotografií v rozměru minimálně 13x18 cm. Speciální brýle pro prohlížení 3D formátů.

Balíček 2 2780 Kč

obsahuje 1 CD s fotkami pro prohlížení na monitoru (12 ks 3D fotografií + 18 ks 2D fotografií) a 12 tištěných 3D fotografií v rozměru minimálně 13x18 cm. Speciální brýle pro prohlížení 3D formátů.

Balíček 3 3550 Kč

obsahuje 1 CD s fotkami pro prohlížení na monitoru (18 ks 3D fotografií + 12 ks 2D fotografií) a 18 tištěných 3D fotografií v rozměru minimálně 13x18 cm. Speciální brýle pro prohlížení 3D formátů.

Balíček 4 3990 Kč

obsahuje 1 CD s fotkami pro prohlížení na monitoru (24 ks 3D fotografií + 6 ks 2D fotografií) a 24 tištěných 3D fotografií v rozměru minimálně 13x18 cm. Speciální brýle pro prohlížení 3D formátů.

Trojrozměrné (3D) focení

Nahoru