BOBATH KONCEPT aneb JAK TO ZVLÁDNOUT BEZ VOJTOVKY 

Musíte se svým dítětem cvičit Vojtovku? A trápíte se, když u toho dítě tolik pláče? Máte pocit selhání a obav, zda dítěti více neubližujete, než mu pomáháte? Pak je tento kurz určen právě pro vás. Víte, že v jiných zemích Vojtovu metodu nepoužívají a dokáží si také poradit? Je to i právě díky speciálnímu přístupu jménem Bobath koncept.

Jedná se o neurovývojovou terapii, kterou vytvořili Karel a Berta Bobathovi. Tento  terapeutický rehabilitační postup je určený pro pacienty s patologií CNS, především s dětskou mozkovou obrnou, po cévních mozkových příhodách, ale využívá se i u dalších neurologických  omemocnění. Bobath koncept se používá i u dětí s různými odchylkami od normálního psychomotorického vývoje. Bobath koncept není soubor cviků, ale celodenní proces, kdy se pomocí vlastní aktivity dítěte a využití různých technik a pomůcek dosahuje správného provedení pohybu. Jedná se vlastně o cvičení formou hry, které se přizpůsobuje konkrétnímu dítěti v konkrétní situaci.

Základem terapie je velmi podrobné vyšetření, během kterého se fyzioterapeut zaměřuje na denní aktivity, které dítě dovede provést bez pomoci, případně jak velkou míru dopomoci dítě potřebuje. Je sledována kvalita svalového napětí a kvalita provedení pohybu. Na základě výsledků z vyšetření stanoví terapeut své cíle a léčebný plán, jak těchto cílů dosáhnout. Velmi důležité pro terapii je vnímání a reagování dítěte na používané techniky. Zásadním prvkem terapie je handling, což je manipulace s dítětem, kterého využívají hlavně rodiče v běžných denních činnostech a aktivitách – jak s dítětem manipulovat, jak jej nosit, krmit, oblékat, v jakých polohách a situacích si s ním hrát, aby podpořili jeho správný vývoj. Dalším důležitým prvkem je senzomotorická stimulace, která posouvá správný vývoj dítěte dopředu a kam patří cvičení na nejrůznějších labilních plochách (míče, válce, lavičky...).

Lektorka

Bc. Evka Brůžičková
fyzioterapeutka

Cena kurzu:

350,- Kč/ os.  (délka trvání 90 minut)

Podmínkou, aby kurz mohl proběhnout je účast minimálně 3 maminek.

Co si vzít s sebou?

své dítko!
pohodlné oblečení
notes na poznámky + tužku a seznam otázek, co vás zajímá v souvislosti s vaším dítětem.

Online rezervace kurzu

Vaši rezervaci je možné stornovat maximálně 1 den před začátkem kurzu.

Jak funguje rezervace? Nejčastější dotazy ohledně rezervace.

ZačátekČasCenaVolných míst
Úterý 23.3.2021
Evka Brůžičková
13:00350 Kč7 / 7Rezervovat

Nahoru